eğitici ve öğretici eğitim ansiklopedisine hoşgeldin! bilginin en kapsamlı ve detaylı haline ulaşarak alternatif fikirler edinebilir, farklı bakış açıları yakalayabilirsiniz

Ulan İstanbul artık sadece İnternette!

Halkın beğeni ile izlediği dizi Ulan İstanbul, izleyicilerine internet den gösterim yapacak. Yapımcının açıklaması ile olay artık gerçekleşiyor.

Bu yazı 9032 kişi tarafından okundu.

İnternet dizileri kafilesine bir yenisi daha katılarak, farklı izlenim kanalları oluşturularak izleyiciye bol seçenek sunulabiliyor.

Avrupa ülkelerinin hemen hemen hepsinde uygulanan bu konu, artık ülkemizde de işleme girdi. TV Ekranlarında beklenen rayting alınamadığında veya internet kullanımının daha yoğun olduğu TV internet sitelerinde tercih edilen bu yöntem kullanıcıya bir takım avantajlar sağlamaktadır. İnternetten online olarak izlenen dizilerde zaman kavramına uyulmaksızın dilediğiniz zaman, dilediğiniz kanalın dizisini özgürce izleyebiliyorsunuz. Hemde reklamsız! Ulan İstanbul dizi yapımcısının aldığı bu karar ile dizinin internetten izlenme oranı ciddi anlamda artış sağlayarak TV ölçümlerini sol bıraktı diyebiliriz. Dizinin internetten yayınlandığı ilk hafta 480 bin kişi tarafından izlendiği ve ortalama 5 bin kişi tarafından da sosyal medya da paylaşıldığı saptandı.

Dizi oyuncularının bu durumdan şikayetçi olmadığı, aksine izlenme sayılarının yüksek olmasından dolayı gayet memnun oldukları gözlemlendi. Bazı çevreler tarafından dizi istenilen rayting oranına ulaşamadığı için böyle bir yönteme başvurulduğu, internette de başarı sağlanmadığı takdirde yayından kaldırılacağı söyleniyor. Twitter daki hayranlarının #Ulanİstanbul adı altında yaptıkları paylaşımlarda, yayından kaldırılmaması için ciddi bir desteğin olduğu da notlarımızın arasında yer aldı

Bu yazıyı 1059 kişi beğenmiş
Beğen

YORUMLAR

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.
YORUM YAZ
Adınız Soyadınız :
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Tüm Hakkı Saklıdır. Copyright 2015.