eğitici ve öğretici eğitim ansiklopedisine hoşgeldin! bilginin en kapsamlı ve detaylı haline ulaşarak alternatif fikirler edinebilir, farklı bakış açıları yakalayabilirsiniz

Sosyal medya bazen başınıza dert açabilir

İşverenler bu kuralın üzerinde duruyor

Bu yazı 8980 kişi tarafından okundu.

Son zamanlarda hızla büyüme kateden sosyal medya işverenler tarafından birçok işletme de kullanıma kapanırken, bazen yaşanan sorunlar kişinin işine de neden olabilmektedir.

İş verenlerin genellikle reklam amaçlı kullandıkları bu platformların, işçileri tarafından kullanılmasına pek de razı değil. Akıllı cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte sosyalleşme adı altında, bu platformlarda harcanan vakitler birçok işveren tarafından olumsuz değerlendirilmektedir. Ciddi iş kaybından dert yakınan işyeri sahipleri bu konuda önlemini yasaklarla almaya çalışıyor. Sosyal platformlarda her an bilgi paylaşma hastalığı olarak bilinen asosyal bu durum bazen işçi tarafında ciddi problemlerin baş gösterebilmesine de olanak sağlıyor. Bu platformlarda yapılan bazı paylaşımlar işverenler tarafından takip edilerek şirket içi diyaloglara şahit olabiliyorlar. Bu durum neticesinde işçiyi zor duruma sokabilecek şirket içi önemli bilgilerin dışarı sızdırılması iş veren tarafından hukuksal boyut kazanabilmektedir. İşçi eğer bu platformda şirketi hakkında üçüncü kişi ve taraflarca bilinmemesi gereken sır bilgilerin paylaşılması durumunda hukuksal sürecin başlaması ve işçinin bu durumdan oluşacak maddi manevi zararı karşılamasına olanak sağlanabilme.

Bu yazıyı 604 kişi beğenmiş
Beğen

YORUMLAR

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.
YORUM YAZ
Adınız Soyadınız :
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Tüm Hakkı Saklıdır. Copyright 2015.